Sušić objavio spisak pa se uhvatio za glavu

Safet Sušić danas je objavio spisak pozvanih igrača za kvalifikacionu utakmicu protiv Izraela koja se igra 16. novembra u Haifi.

Na spisku se nalazi 21 igrač, a sa istog su izostala tri reprezentativca koji su bili odabrani za utakmice protiv Velsa i Belgije, a to su povrijeđeni Ibišević, Salihović i Kvesić.

Brine da je značajan broj pozvanih ili u potpunosti propustio mečeve za svoje klubove tokom vikenda, ili ušao sa klupe za rezervne igrače. Fejzić, Vranješ, Mujdža i Prcić nisu uopšte konkurisali za svoje klubove. Bičakčić je utakmicu gledao sa klupe, a u igru su kao rezerve ušli Džeko, Bešić i Hajrović. Zbog povrede ranije je utakmicu završio Cimirot, a manje od sat odigrao je i Tino Sušić.

Iako se javnost najviše brine o tome što u Izrael putujemo samo sa jednim klasičnim centarforom, puno je veći problem što Safet Sušić u ovom trenutku na raspolaganju nema nijednog pravog lijevog beka, a najbliži tom zadatku biće Lulić, te eventualno Spahić.

Uz sve povrede i izostanke selekcija Safeta Sušića opet ima zavidnu kvalitetu, te imamo pravo na optimizam pred susret u Haifi.

Pregled klupskih nastupa naših reprezentativaca proteklog vikenda:

Asmir Begović – Stoke City i West Ham remizirali (2:2), a Begović branio cijeli susret.

Jasmin Fejzić – Aalen izgubio kod Eintrachta u Braunschweigu sa 2:1. Fejzić nije konkurisao za meč.

Ratko Dujković – Zrinjski kući remizirao sa Čelikom (1:1). Dujković branio cijeli susret za domaćine.

Ognjen Vranješ – Pribram gostovao Slaviji u Pragu i izgubio sa 3:2. Vranješ nije konkurisao za goste.

Ermin Bičakčić – Hoffenheim u gostima izgubio od Borussije M’Gladbach (3:1). Bičakčić sa klupe gledao utakmicu.

Toni Šunjić – Kuban i Spartak remizirali sa 3:3. Novih 90 minuta za našeg stopera.

Emir Spahić – HSV kući minimalno slavio sa 1:0 protiv Bayera. Spahiću 90 minuta igre i žuti karton.

Avdija Vršajević – Hajduk slavio u Zadru sa 0:3. Vršajević postigao prvi gol za Splićane i odigrao 90 minuta.

Mensur Mujdža – Freiburg slavio u Kolnu sa 0:1. Mujdža nije konkurisao za meč.

Gojko Cimirot – Sarajevo slavilo protiv Željezničara na Grbavici sa 1:2. Cimirot igrao do 24. minute za gostujući tim kada napušta teren zbog povrede.

Haris Medunjanin – Deportivo kući poražen od Getafea sa 1:2, a Medunjanin odigrao cijeli susret.

Senad Lulić – nastupa 3. novembra (Lazio – Cagliari).

Miralem Pjanić – Napoli savladao Romu sa 2:0. Miralem Pjanić odigrao cijeli susret za goste.

Izet Hajrović – Werder u gostima savladao Mainz sa 1:2. Hajrović u igru ušao u 84. minuti.

Goran Zakarić -  Široki Brijeg kući pobijedio Drinu sa 3:1. Zakarić odigrao 90 minuta.

Sanjin Prcić – Rennes gostovao kod Nanta (1:1). Sanjin Prcić nije konkurisao za goste.

Anel Hadžić – Sturm Graz slavio protiv Austrije u Beču sa 0:3. Hadžić odigrao 90 minuta za goste.

Tino Sven Sušić – Hajduk slavio u Zadru sa 0:3. Sušić igrao do 56. minute.

Muhamed Bešić – Everton sa Swansea-em odigrao bez golova. Bešić u 32. minuti ušao umjesto povrijeđenog Alcaraza, a pred kraj utakmice dobio žuti karton.

Edin Višća – Istanbul BB izgubio u gostima od Genclerbirligija sa 1:0. Višća izašao iz igre u 80. minuti.

Edin Džeko – Cityu je pripao mančesterski derbi (1:0). Džeko u igru ušao u 71. minuti kada mijenja Jovetića.

Povrijeđeni igrači koji su izostali sa spiska, a bili su pozvani za utakmice protiv Velsa i Belgije:

Vedad Ibišević – Zbog povrede nije konkurisao u teškom porazu Stuttgarta kući od Wolfsburga (0:4).

Sejad Salihović – Nije konkurisao za Hoffenheim na gostovanju Borussiji M’Gladbach.

Josip Kvesić – Zbog povrede nije konkurisao za bh. vječiti derbi.