Ovako su mediji vidjeli utakmicu Zmajeva protiv Belgije

Za razliku od trijumfa nad Srbijom (0:3) i Hrvatskom (1:2), Belgija je jedva izvukla bod protiv Bosne i Hercegovine (1:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

PIŠE: Mondo

Fudbaleri Belgije su u posljednje dvije godine bili gosti u čak tri države nastale raspadom biše Jugoslavije.

Najprije su bili gosti Srbiji i "orlovima" na beogradskoj "Marakani" i slavili rezultatom 3:0.

Iako su srpski fudbaleri bili bolji u prvom dijelu, Kristijan Benteke, Kevin De Brujne i Kevin Miralas su kaznili sve promašaje "orlova" i upisali tri boda.

Slično je bilo i u Zagrebu, gdje je na "Maksimiru" savladana Hrvatska sa 2:1 pogocima Romela Lukakua.

S druge strane, na zeničkom "Bilinom polju" protiv "zmajeva" je bilo drugačije - Belgijanci su dominirali do pogotka Edina Džeke u 28. minutu poslije odličnog prodora Svena Tina Sušića i još bolje povratne lopte Vedada Ibiševića.

Ipak, Belgijanci su početkom drugog dijela uspjeli da izjednače golom Rađe Naingolana poslije greške golmana Asmira Begovića.

I jedni i drugi su do posljednjeg sudijskog zvižduka Italijana Luke Bantija mogli do kompletnog plijena, a prema našem utisku, zrelije šanse u nastavku utakmice imali su "zmajevi".