Kome je Izet Hajrović trčao u zagrljaj?

Sjećate li se gola Izeta Hajrovića u utakmici protiv Slovačke u Žilini?

Ko se ne sjeća tog gola neka sebe ne zove navijačem reprezentacije Bosne i Hercegovine, jednostavno.

Podsjećamo, nakon što su Zmajevi poraženi na Bilinom polju od Slovačke, izabranicima selektora Safeta Sušića bila je potrebna pobjeda po svaku cijenu četiri dana kasnije u Žilini.

Međutim, krenulo je loše. Jako loše.

Marek Hamsik je doveo Slovake u prednost, pa je na poluvremenu rezultat glasio 1:0 za Slovačku.

Zebnja se tada uvukla u srca svih navijača Bosne i Hercegovine, ali uslijedilo je drugo poluvrijeme iz snova.

Prvo je na 1:1 izjednačio Ermin Bičakčić, a onda je Sušić u igru uveo Hajrovića umjesto Zvjezdana Misimovića.

Vedad Ibišević poslao je loptu za Izeta, a ovaj je topovskim šutem probio slovačkog golmana Muhu.

Nakon što je postigao gol, Izet Hajrović je prvi kratko pogledao oko sebe, a onda potrčao u zagrljaj čovjeku koji je u stajao uz aut-liniju u ulozi fotoreportera.

Bio je to Jusuf Bećirović, Bosanac koji je svojevremeno lobirao kod porodice Hajrovića za uzimanje bh. sportskog državljanstva.

On je, podsjetimo, uz dozvolu čelnika NSBiH i predsjednik Dine Begića, još zimus posjetio Hajroviće u njihovom švicarskom domu te u ulozi skauta nagovjestio interes BiH da braća zaigraju za Zmajeve.