Nevjerovatna glupost golmana Chelsea: Begović nije imao šanse

Courtois je crveni dobio u 78. minuti nakon rušenja Fernandinha pa je priliku dobio Begović, no Agüero mu nije dao nikakvu šansu kod penala.

Osokoljeni plasmanom u polufinale Lige prvaka, nogometaši Manchester Cityja u 34. kolu Premier lige razmontirali su na Stamford Bridgeu Chelsea 3:0.

Junak građana bio je Sergio Agüero koji je kompletirao hat-trick. Argentinac je prvi gol zabio u 33. minuti kada je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca završio kontru gostiju.

U 54. minuti Agüero je iskoristio sjajno proigravanje Nasrija i pogodio za 2:0.

Konačni udarac plavcima zadao je u 80. minuti kada je bio precizan s bijele točke. Jedanaesterac je prethodno skrivio Thibaut Courtois koji je srušio Fernandinha te je dobio i crveni karton, pa je priliku do kraja utakmice dobio Asmir Begović.