Nakon prvog poluvremena utakmice na Upton Parku protiv West Hama, Chelsea gubi sa 1:0.

U okviru 10. kola engleske Premier lige, aktuleni prvak gostuje u Londonu kod West Hama, gdje nakon prvog poluvremena gubi sa 1:0.

Nastavlja se tako agonija menadžera Josea Mourinha, koji prolazi najteže trenutke u karijeri na početku ove sezone.

Chelsea je trenutno na 14. poziciji na tabeli, a sa igrom kakvu pruža san o odbrani titule je udaljen svjetlosnim miljama daleko, pogotovo nakon što je u 44. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio očajni Nemanja Matić.

Asmir Begović se i danas nalazi od prve minute na golu Chelsea, čiji ga navijački okrivljuju za primljeni pogodak.

Ipak, bez obzira na zaista mnogo golova koje prima, Begović je i dalje među rijetkim svijetlim tačkama u ekipi Chelsea.