Nova glavobolja za Mehmeda Baždarevića stiže iz Njemačke

Domaći su jurišali na prvu pobjedu u Bundesligi i bili su favoriti za pobjedu, no momčad Werdera je priredila iznenađenje.

Krajem prvog poluvremena Zlatko Junuzović je doveo tim iz Bremena u vodstvo od 0:1.

U 49. minuti meča rezervista Vargas tri minute nakon ulaska u igru postiže gol za poravnanje.

Hoffenheim je imao terensku inicijativu tokom meča, a nakon poravnanja mreže su mirovale sve do sudijske nadoknade kada su gosti priredili hladan tuš za domaće.

Ujah i Junuzović su svojim golova u finišu obezbijedili puni plijen Werderu i nanijeli Bičakčićevom Hoffenheimu novi poraz.

Naš reprezentativac Ermin Bičakčić je i ovaj susret presjedio na klupi za rezervne igrače. Švicarski reprezentativac Fabian Schar je tokom ljeta pojačao Hoffenheim i trener Gisdol ga preferira na mjestu stopera ispred našeg Zmaja, piše Reprezentacija.ba.

Iako je prošle sezone bio standardan u svojoj ekipi, ove sezone Bičakčić nema dovoljno prostoraza igru, što svakako može zabrinuti i selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmeda Baždarevića.

Momčad Hoffenheima u narednom kolu gostuje kod Mainza.