Nakon utakmice oglasio se i Edin Džeko

Roma je sinoć na svom stadionu Olimpico odigrala neriješeno 1:1 sa aktuelnim prvakom Evrope Barcelonom.

Barcelona je povela u 21. minuti golom Urugvajca Luisa Suareza, ali je samo deset minuta kasnije Roma uzvratila, i to na kakav način.

Alessandro Florenzi je postigao rijetko viđen gol, posramivši Marca Andrea Ter-Stegena na golu gostiju iz Katalonije.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u ovom susretu, a iako se nije upisao u strijelce, bio je među najboljim akterima na terenu, sudeći po izjavama trenera Rudija Garcije i ocjenama na portalu WhoScored.com.

Nakon utakmice i kapiten Zmajeva je bio zadovoljan igrom i rezultatom svoje ekipe, koja je bila potpuno ravnopravan protivnik moćnoj Barceloni.

"Dobar rezultat za nas. Svi smo dosta naporno radili svih 90 minuta kako bismo ga ostvarili. Svi su dali sve od sebe. Naprijed Roma!", napisao je Džeko na svom Twitter profilu.